Awangarda Jako Stan Umysłu

2017.03.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Awangarda Jako Stan Umysłu To Motto Tegorocznego Festiwalu Sztuk Przyjemnych I Nieprzyjemnych W Teatrze Powszechnym W Łodzi.

23. edycja festiwalu, rozpoczęła się 4 marca br. spektaklem „Triumf woli” Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki z Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Wernisaż wystawy „Awangarda to stan umysłu”, znakomita sztuka z pozytywnym przesłaniem oraz fantastyczni krakowscy aktorzy tak można opisać pierwszy festiwalowy dzień.

W wywiadzie udzielonemu Rzeczpospolitej Dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi i szefowa Festiwalu Ewa Pilawska powiedziała, że zależało jej na zaprezentowaniu „teatru ważnego, podejmującego aktualne tematy, będącego odzwierciedleniem przemian zachodzących we współczesnym teatrze, który żywo reaguje na przemiany współczesnego świata”.

Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych 9 spektakli zaprezentowanych m.in. przez trzy teatry narodowe (Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Narodowy Teatr w Warszawie i Teatr Narodowy w Wiedniu). Tym samym od 4. do 26. marca br. Łódź stała się teatralną stolicą Polski.« Wróć