?Babilon? w TVN24: o sytuacji w Syrii i warszawskim referendum

2013.08.31

 

 

Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska była jednym z gości Piotra Marciniaka w programie „Babilon”, emitowanym na żywo w sobotnie popołudnie 31 sierpnia ze studia TVN24.

 

 W dyskusji wzięły udział także: prof. Maria Szyszkowska – filozof, Krystyna Kofta – pisarka, Marzena Machałek z Prawa i Sprawiedliwości, a także Danuta Waniek, która w przeszłości sprawowała m.in. funkcję wiceministra obrony narodowej.

I właśnie sprawy z tego zakresu tematycznego zdominowały ostatnią audycję. Zaproszone panie wraz z prowadzącym pochyliły się nad pytaniami o możliwą zbrojną interwencję Stanów Zjednoczonych w Syrii w związku z posiadanymi przez Waszyngton dowodami na użycie przez reżim w Damaszku broni chemicznej. Goście „Babilonu” analizowali, jakie decyzje może podjąć w najbliższych dniach i godzinach prezydent Obama, na czyje wsparcie może liczyć Biały Dom i czy należy rozliczyć Rosję z jej zdecydowanego sprzeciwu na forum ONZ. Poszukiwano ponadto odpowiedzi na pytanie o rolę Polski w bieżących wydarzeniach międzynarodowych, zwłaszcza w kontekście ostatniej wypowiedzi prezydenta Bronisława Komorowskiego o „końcu polityki ekspedycyjnej”.

Tematy „polskie” pojawiły się pod koniec programu. Piotr Marciniak pytał goszczące w studiu panie o pomysł premiera Donalda Tuska, który na posiedzeniu zarządu krajowego PO stwierdził, że razie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w referendum, to właśnie ją może wyznaczyć na komisarza stolicy.


« Wróć