Ewa Pilawska doceniona przez prezydenta Komorowskiego

2013.03.15

 

Kilka dni temu informowaliśmy o wynikach plebiscytu na Najbardziej Wpływowe Kobiety Województwa Łódzkiego. Jedno z czołowych miejsc w rankingu zajęła dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi, Ewa Pilawska. To nie koniec wyróżnień dla jednej z ważniejszych postaci współczesnego, łódzkiego środowiska artystycznego. Pilawska została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

 

W czwartek 14 marca w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Jacek Michałowski dokonał w imieniu Bronisława Komorowskiego dekoracji odznaczonych, a także złożył na ich ręce gratulacje i podziękowania „za wszystko, co zrobili dla innych, za dokonania w walce o niepodległość, za pracę na rzecz potrzebujących, słabszych, za działalność w sferze kultury.” Warto wspomnieć, że to nie pierwsze tak ważne wyróżnienie dla Ewy Pilawskiej. W 2008 roku Prezydent Lech Kaczyński odznaczył dyrektor Teatru Powszechnego Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Ewa Pilawska ma na swoim koncie wiele inicjatyw, które wzbogaciły łódzką przestrzeń kulturalną. Jest twórczynią Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, pierwszego w Polsce i unikatowego na skalę europejską Teatru Czytanego dla osób niewidomych i słabo widzących, w ramach którego społecznie wyreżyserowała przeszło trzydzieści premier, Polskiego Centrum Komedii z ogólnopolskim konkursem na napisanie współczesnej polskiej komedii „Komediopisanie”. Z inicjatywy  Ewy Pilawskiej zbudowana została Mała Scena Teatru Powszechnego.

 

Serdecznie gratuluję Pani Ewie Pilawskiej odznaczenia Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Życzę Pani Dyrektor dalszej owocnej pracy i sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

 

Iwona Śledzińska-Katarasińska« Wróć