II LO im. Gabriela Narutowicza w Sejmie RP

2017.10.11

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Warto jest czasem oderwać się od szkolnych ławek i zobaczyć na własne oczy to, o czym uczymy się z podręczników. Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska postanowiła ułatwić to zadanie uczniom II Liceum Ogólnokształcącego im. Gabriela Narutowicza w Łodzi zapraszając ich na wycieczkę do Sejmu RP. 
 
“Dwójka” to pierwsza w Łodzi szkoła średnia, w której nauczanie było prowadzone w języku polskim. Liceum z tradycjami, ciekawymi profilami klas oraz wykfalifikowaną kadrą pedagogiczną. 
 
Licealiści swoją podróż zaczęli o godzinie 9.00.  Spod swojej szkoły wyruszyli autokarem w stronę Warszawy. Po dotarciu na miejsce wycieczka udała się po przepustki, a następnie na wykład przeprowadzony przez Wszechnicę Sejmową, podczas którego mogła dowiedzieć się jak wygląda Sala Plenarna, gdzie siedzą m.in. marszałkowie, posłowie oraz jak wyglądają prace w Sejmie.  Drugim punktem podróży było wejście na galerię i zobaczenie na żywo  49. Posiedzenia Sejmu RP. 
 
Euforia, zaskoczenie, ekscytacja to tylko niektóre emocje towarzyszące uczniom, którzy po raz pierwszy zobaczyli obrady i wypowiedzi posłów. W trakcie zwiedzania do licealistów dołączyła Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska i zabrała młodych łodzian do sali wykładowej, gdzie opowiedziała  o swojej pracy oraz udzieliła odpowiedzi na szereg nurtujących ich pytań. Na każde z nich starała się odpowiedzieć wyczerpująco i z pełną precyzją. Anegdoty oraz ciekawostki sprawiły, że uczniowie poczuli się swobodnie w towarzystwie Pani Poseł i chętnie wdawali się w interesujące dyskusje. 
 
Przedostatnim punktem wycieczki było spotkanie z Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawą- Błońską oraz pamiątkowe zdjęcie. 
 
Na koniec Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska zabrała uczniów wraz z opiekunami na obiad do Hotelu Poselskiego. Po gorącym posiłku przyszedł czas na pożegnanie, podziękowania oraz ostatnią wspólną fotografię.
 
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze wspólne spotkanie z II Liceum Ogólnokształcącym im. Gabriela Narutowicza w Łodzi. Fantastyczna młodzież, niesamowici nauczyciele oraz wielkie zainteresowanie jak i radość z czwartkowej wycieczki pokazały, że warto jest organizować tego typu przedsięwzięcia. 


« Wróć