Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Łódzkim

2017.10.02

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Drugiego dnia miesiąca miała miejsce jedna z pierwszych łódzkich inauguracji roku akademickiego 2017/2018. Poseł Iwona Śledzińska -Katarasińska jako absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego z radością uczestniczyła w tym jakże ważnym dla uczelni wydarzeniu. 
 
Jak przystało na szkołę z bogatą tradycja oraz liczną grupą wybitnych absolwentów inaugurację rozpoczęło uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Łódzkiego, następnie odbyła się ceremonia ślubowania i przyjęcia w poczet Studentów pierwszych roczników. 
 
Nie zabrakło także wykładu inauguracyjnego  „Humanista w biznesie, czyli jak humaniści zmieniają świat” wygłoszonego przez Pana Jerzego Czubaka z Amcor Tobacco Packaging oraz Gaudeamus igitur w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Łódzkiego. 
 
W tym roku  naukę na Uniwersytecie Łódzkim rozpoczęło ponad 12000 studentów w tym około 2500 studentów z 95 różnych krajów świata. 
 
Prócz Pani Poseł wśród przybyłych gości znaleźli się między innymi Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Poseł Agnieszka Hanajczyk, Poseł Małgorzata Niemczyk oraz Marszałek Województwa WItold Stępień. 
 
Rok akademicki uważamy za otwarty i życzymy aby był on dobry oraz pełen wyjątkowych chwil dla  wykładowców oraz studentów!
 


« Wróć