Jeremi Przybora w Ogrodzie Botanicznym

2013.06.15

 

Niezwykłe piosenki do tekstów niezapomnianego Jeremiego Przybory potrzebują wyjątkowej oprawy. I o taką właśnie zadbali organizatorzy koncertu „Pamiętajcie o ogrodach”. Zaproszeni artyści spotkali się z publicznością w ciepły, czwartkowy wieczór 13 czerwca w łódzkim Ogrodzie Botanicznym.

 

 Utwory do słów Mistrza, a także kompozycje z własnego repertuaru, zaśpiewali Lora Szafran, Elżbieta Adamiak, Mariusz Lubomski i Krzysztof Napiórkowski. Koncert poprowadził uwielbiany przez publiczność Artur Andrus, który udowodnił, że posiada w swoim kabaretowym portfolio liczne nawiązania do tematyki ekologicznej. Dźwiękom płynącym ze sceny przysłuchiwały się całe rodziny – małe dzieci, ich rodzice i dziadkowie. Najmłodsi melomani byli co prawda bardziej zainteresowani wspólną zabawą i atrakcjami ogrodu, niemniej jednak dobrze, że już teraz poznają najlepszych wykonawców muzyki jazzowej i poezji śpiewanej.

 

Koncert „Pamiętajcie o ogrodach” zorganizowany został w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego. Okazji do świętowania jest jednak znacznie więcej. Warto nadmienić, że w tym roku przypada 40-lecie powstania Ogrodu Botanicznego w Łodzi, 20-lecie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, łódzki Miejski Ogród Zoologiczny obchodzi natomiast swoje 75. urodziny!« Wróć