Kobiety, kultura i polityka na łamach ?KmŁ?

2013.06.08

 

Najnowszy numer kwartalnika „Kronika miasta Łodzi” nosi interesujący i tajemniczy zarazem podtytuł„Łódź jest kobietą”. W środku czasopisma znaleźć możemy m.in. wywiad z poseł Iwoną Śledzińską-Katarasińską, który przeprowadzili Marcin Kieruzel i Błażej Filankowski. 

 

                W rozmowie pt. „O łódzkiej kulturze i nie tylko… Z sejmowej perspektywy” łódzka parlamentarzystka opowiada o przejściu ze świata dziennikarskiego do polityki, pomysłach przekształcania Łodzi na początku lat 90. , czy koncepcji duopolis Łódź – Warszawa. W wywiadzie poruszone zostały tematy sukcesów i bolączek łódzkiej kultury, nauki i architektury. Czy łodzianie jako twórcy i odbiorcy kultury mają się czego wstydzić? Jakie są nasze największe kompleksy, nadzieje i wyzwania? Jak polityka wpływa na kulturę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w tej właśnie rozmowie.

               

                W „Kronice Miasta Łodzi” ponadto do przeczytania wywiad z prezydent Hanną Zdanowską, a także szereg tekstów o łódzkich kobietach – robotnicach, rewolucjonistkach, uczonych, włókniarkach i artystach. Zachęcamy do lektury!« Wróć