Komisja Kultury i Środków Przekazu w Łodzi

2017.10.24

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na zaproszenie Poseł Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej Łódź odwiedziła po raz kolejny  Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu. Tematami tegorocznej wizyty były EXPO 2022 oraz Łódź jako Stolica Awangardy. 
 
Członkowie komisji zwiedzili niesamowity budynek EC1, mieli okazję zobaczyć wyjątkowe Planetarium EC1,a wszystko w towarzystwie dyrektora EC1 Błażeja Modera oraz Rafała Syska dyrektora Narodowego Centrum Kultury Filmowej.
 
Nie pominięto również ożywających maszyn znajdujących się w Centrum Nauki i Techniki EC1, które jest częścią kompleksu. Wyjątkowe eksponaty, pokaźne zbiory, interaktywne maszyny i nowoczesna technika, jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na turystycznej mapie Łodzi musiało zostać zwiedzone w 100 procentach. 
 
Co najważniejsze zaproszeni goście otrzymali od Prezydent Miasta Hanny Zdanowskiej i Wiceprezydenta Miasta Krzysztofa Piątkowskiego mnóstwo informacji o staraniach Łodzi dotyczących przyznania EXPO 2022. Jak wiadomo tematem tego expo ma być rewitalizacja, a EC1 o czym z kolei mówił Dyrektor Błażej Moder ma być w przyszłości częścią wystawy EXPO 2022. 
 
Do Muzeum Sztuki MS2 na terenie Manufaktury Komisja wraz z Panią Poseł przejechała ulicą  Wschodnią, wysłuchała opowieści o słynnej ulicy Kamiennej (dziś Włókiennicza) by następnie podziwiać rewitalizację dawnej fabryki włókienniczej na ulicy Ogrodowej i wreszcie samo Muzeum Sztuki.  MS2 to obiekt  mogący pochwalić się nie tylko piękną kolekcja zbiorów czy też wystawami międzynarodowymi ale także, miejsce edukacji kulturowej. 
 
Wysłuchawszy mini wykładu o Łódzkiej i nie tylko łódzkiej awangardzie, która wybuchła w świecie plastyki sto lat temu członkowie komisji obejrzeli główną ekspozycję Muzeum ulokowaną na trzech piętrach.  
 
Wyjazd możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych, Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska starała się w jak największym stopniu przekazać swoim koleżankom i kolegom wiedzę na temat pozytywnej strony Łodzi. Miasta z ogromną przemysłową tradycją, miejsca, które dzięki licznym rewitalizacjom nie zapomina o swoich korzeniach i dobrych stronach, chwaląc się nimi na każdym kroku w każdym miejscu na świecie. 
 
Miejmy nadzieje, że to nie ostatnia wizyta Komisji Kultury i Środków Przekazu w Łodzi, może kolejna będzie dobrym momentem do świętowania kolejnych sukcesów tego miasta. Trzymamy kciuki! 
 


« Wróć