Konferencja prasowa "Francuska oferta - Łódzka szansa"

2015.04.28

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
28 kwietnia Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska zorganizowała konferencje prasową pt. "Francuska oferta - Łódzka szansa" na której poruszyła kontrowersyjny temat produkcji śmigłowców w Łodzi przez francuską firmę Airbus Helicopters. 
 
Celem spotkania było również namówienie wszystkich możliwych środowisk regionu do stworzenia wspólnego frontu tłumaczenia związkowcom z Mielca i Świdnika, że nikt im istniejących miejsc pracy nie odbiera. 
 
Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska na spotkaniu podkreśliła również, że przyszły montaż i ewentualna produkcja w Łodzi byłaby produkcją polską, ponieważ Airbus nie kupuje łódzkich zakładów, tylko byłaby to spółka joint venture. 
Posłanka dodała także, że oczekuję od łódzkiej "Solidarności", że pojedzie do Mielca i Świdnika lub do Warszawy i będzie manifestowała za ulokowaniem tej produkcji w Łodzi. Nie ma żadnego powodu, aby kontrakty tego typu były lokowane tylko na Podkarpaciu. Albo pokażemy, że jako region potrafimy walczyć o swoje sprawy i wykorzystywać swoje szanse, albo przestańmy narzekać, że Łodzi nikt nie dostrzega.


« Wróć