Konferencja prasowa "Wątpliwe szanse Łodzi"

2016.03.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj tj. 04.03.2016 w biurze poselskim odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Poseł Iwonę Śledzińską - Katarasińską „Wątpliwe szanse Łodzi” podczas której Poseł poruszyła ważne kwestie dla rozwoju miasta. 

 

Te wątpliwe szanse to między innymi sprowadzenie rządowej strategii rozwoju Łodzi do zakupu Luxtorpedy, która ma kursować do Warszawy o czym można przeczytać w „Planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” wicepremiera Morawieckiego, bądź niejasność wokół kontraktu z Airbus Helicopters. Prawdziwa szansa i tu należy oczekiwać jasnych deklaracji i wsparcia ze strony rządu, związana jest z organizacją małego Expo i utrzymaniem koncepcji budowy tunelu średnicowego oraz zainwestowaniem w kolej dużych prędkości.

 

Samo miasto robi co może. Inwestuje, rozbudowuje, promuje Expo gdzie się tylko da. Ale dopóki rząd tych projektów nie zapisze do swoich strategicznych planów i nie zacznie o nich głośno mówić dopóty będziemy wlekli się w ogonie rankingu reputacji polskich miast.

 

 

Na koniec spotkania Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska wspomniała o organizowanej przez siebie debacie publicznej zatytułowanej „ Co z tą Łodzią? Metropolia czy zaścianek.” , która odbędzie się już 12 marca ( sobota) w Hali Maszyn EC1.  Będzie to „rozbiegówka” przed uruchomieniem Klubu Obywatelskiego. Szczegółowe informacje na ten temat w załączniku oraz niebawem na naszej stronie internetowej i facebooku. Wstęp na debatę – wolny. « Wróć