Laury dla przełamujących lody

2013.09.20

W czwartek 19 września w hali MTŁ już po raz ósmy rozdano regionalne nagrody Lodołamacze 2013. Docenione zostały w ten sposób firmy i instytucje przyjazne osobom niepełnosprawnym.

 

Wyróżnienia przyznano w kilku kategoriach. I miejsce w kategorii „Zatrudnienie ochronne” zdobyła firma poligraficzna Centrum Owczarek S.J. ze Zduńskiej Woli, w której 60 proc. personelu stanowią osoby niepełnosprawne. W kategorii „Otwarty rynek” nagroda powędrowała do Stowarzyszenia Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół Pomost z Łodzi. Wśród „Instytucji” Kapituła doceniła szczególnie Politechnikę Łódzką. Warto nadmienić, że na tej uczelni wyższej jeszcze pięć lat temu studiowało 40 osób niepełnosprawnych, dziś jest ich już trzysta. Jury przyznało też tytuły honorowe: dla spółdzielni inwalidów SIZEI ze Skierniewic i dla prof. Doroty Podgórskiej-Jachnik, przewodniczącej jury. 

Laureaci wojewódzcy będą reprezentować Łódź w finałowym, ogólnopolskim etapie konkursu. Lodołamacze to konkurs Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i fundacji FAZON.

„Wszystkim, którzy rozumieją i doceniają rolę pracy, a tym samym pełnoprawnego statusu społecznego osób niepełnosprawnych – pomysłodawcom i inicjatorom Konkursu, jego licznym, nie tylko dziś wyróżnionym, uczestnikom, przekazuję słowa gorącej podzięki i uznania. Cieszy, że takich instytucji i osób jest coraz więcej. Panie i Panowie, jesteście wyjątkowi! Tak, jak wyjątkowi są ci, którym pomagacie znaleźć godne miejsce w życiu” – napisała w liście do laureatów i organizatorów gali poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska. List w imieniu łódzkiej parlamentarzystki odczytała Paulina Naze, asystent prasowy Pani Poseł. « Wróć