?Moją frakcją jest Platforma? ? spotkanie z dziennikarzami

2013.05.29

W środę 29 maja poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska zaprosiła do swojego biura przedstawicieli łódzkich mediów, aby podsumować ostatnie, najważniejsze wydarzenia w Łodzi, Sejmie i Platformie Obywatelskiej.

 

Parlamentarzystka określiła mianem „rewolucyjnych” zmiany w Kodeksie pracy, które jednogłośnie uchwalili posłowie. Nowelizacja daje rodzicom w sumie 52 tygodnie płatnego urlopu po urodzeniu dziecka (urlop macierzyński, dodatkowy i rodzicielski), który w dużej części mogą dzielić między siebie matka i ojciec. - Warto o tym mówić, szczególnie w sytuacji, gdy zarzuca się Platformie, że nie przeprowadza reform i nie ma strategii. Zmiany w polityce społecznej nie są ani łatwe, ani nie przygotowuje się ich w pięć minut – zaznaczyła poseł Śledzińska-Katarasińska.

 

Łódzka posłanka skomentowała także poselski projekt autorstwa Prawa i Sprawiedliwości oraz 11 posłów z Platformy Obywatelskiej, zakazujący handlu w niedzielę. – Weekendowe wizyty w centrach handlowych są dla wielu rodzin formą spędzania wolnego czasu. Oprócz sklepów są tam przecież kina, restauracje, kawiarnie, kręgielnie. Latem zapewne częściowo przegrają z działkami, spacerami i wyjazdami za miasto. Z liberalnego punktu widzenia człowiek powinien sam decydować o tym, co chce robić w wolne dni. Dlatego, zdaniem moim i Platformy, projekt ten nie zyska akceptacji – przewiduje.

 

Iwona Śledzińska-Katarasińska odniosła się także do sytuacji wewnątrz jej ugrupowania. – John Godson stwierdził, że tworzył łódzką Platformę Obywatelską. O ile wiem, wstąpił do partii w 2004 roku, dlatego jest to dla mnie zaskakująca informacja. Poseł Godson jest osobą pracowitą i nikt mu tego nie odbiera, ale wolałabym, żeby zachował dla siebie swoje prywatne, misjonarskie zapędy i nie próbował na siłę nawracać PO – powiedziała. Dziennikarze pytali parlamentarzystkę o rywalizację na linii Cezary Grabarczyk – Krzysztof Kwiatkowski. – Nie należę do żadnej frakcji. Moja frakcja nazywa się Platforma Obywatelska – podkreśliła Iwona Śledzińska-Katarasińska.« Wróć