O abdykacji, Palikocie i milionach dla Polski w unijnym budżecie w ?Parlamentarnym Poniedziałku?

2013.02.11

 

Ostatni odcinek „Parlamentarnego poniedziałku” w Radiu Łódź prowadzony przed redaktora Przemysława Naze obfitował w gorącą dyskusję dotyczącą najświeższych tematów z minionego tygodnia. Wśród zaproszonych gości prócz poseł Iwony Śledzińskiej- Katarasińskiej znaleźli się również : poseł Roman Kotliński z Ruchu Palikota, poseł Dariusz Joński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i poseł Tadeusz Woźniakz Solidarnej Polski

 

Parlamentarzyści odnieśli się do wiadomości zwiastujących abdykację Benedykta XVI. Wszyscy zgodnie przyznali, że ta informacja była dla nich sporym zaskoczeniem, jednak przyjęli ją ze zrozumieniem i szacunkiem dla decyzji ustępującego papieża.

Dodatkowo, poseł Iwona Śledzińska- Katarasińska zwróciła uwagę na fakt, iż Benedykt XVI ze względu na swój podeszły wiek, nie jest w stanie sprostać wyzwaniom kościoła w XXI w, który zmusza do podróżowania, a nie sprawowania służby jedynie w murach Watykanu.

 

Kolejnym tematem podjętym podczas dyskusji była nieudana próba odwołania wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej. Wicemarszałek zachowała swoje stanowisko, ale nie da się ukryć, że swoją przyszłość w partii postawiła pod wielkim znakiem zapytania.

– Jestem potwornie smutny. Zawiodłem się na Wandzie, na osobie ideowej – żalił się dziennikarzom Janusz Palikot, gdy Sejm nie zgodził się w piątek na odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka.

Poseł Iwona Śledzińska- Katarasińska stwierdziła, że jest zadowolona z decyzji Sejmu, bo „w Parlamencie powiało powagą”. Jej zdaniem Wanda Nowicka dobrze wykonuje swoje obowiązki, a całą sytuację skomentowała słowami: „już dość żarcików Pana Janusza”

 

Na zakończenie audycji Posłowie poruszyli temat przyjętego niedawno nowego budżetu Unii Europejskiej. Polska otrzyma ponad 303 mld zł w ramach funduszy spójności w latach 2014-2020. Poseł Iwona Śledzińska- Katarasińska cieszy się, że sukces negocjacji potrafi docenić nawet opozycja: „Po raz pierwszy zauważyłam, że jest jakaś różnica pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, a Solidarną Polską. Widok europosła Zbigniewa Ziobro, który nie powiedział, że (nowy budżet) to klęska ,tylko stwierdził, że wręcz sukces to naprawdę musi być sukces.”- skomentowała.


« Wróć