?Orlik oszalał, meksykańska fala!?

2013.06.09

 

Najmłodsi mieszkańcy Brzezin z pewnością mają powody do radości. W ich mieście w przeciągu kilku dni zostały oddane do użytku aż dwa Orliki. W sobotę 9 czerwca swoje święto miały dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 2, które mogą już teraz korzystać z nowoczesnego i bezpiecznego kompleksu boisk sportowych.

 

                Na tej ważnej dla lokalnej społeczności uroczystości pojawili się przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych, a także posłowie Ziemi Łódzkiej – Iwona Śledzińska-Katarasińska, Małgorzata Niemczyk i Jan Tomaszewski. Nie obyło się bez przecięcia przez gości biało-czerwonej wstęgi, poświęcenia boiska piłkarskiego oraz… zapalenia symbolicznego znicza olimpijskiego. Wszyscy bez wyjątku podkreślali, że w swojej młodości nie mieli tak wspaniałych warunków do uprawiania sportu i życzyli najmłodszym, aby z uśmiechem i rozwagą korzystali w pełni z infrastruktury, która sąsiaduje z ich szkołą. Pierwszego gola na nowym boisku zdobyła dyrektor SP nr 2, Anna Mrówka. Przeciwnika miała nie byle jakiego – między słupkami stanął legendarny bramkarz reprezentacji Polski, Jan Tomaszewski.

 

                Uczniowie podstawówki w ramach podziękowania zaprezentowali wszystkim zgromadzonym program artystyczno-sportowy. Zabrzmiały m.in. piosenka „Futbol”, którą Maryla Rodowicz wykonała podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RFN w 1974 roku, a także „Czyste szaleństwo” Libera i zespołu InoRos – utwór, który cała piłkarska Polska śpiewała w czasie Mistrzostw Europy w 2012 roku w naszym kraju. Na boisko wkroczyli również sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy pokazali gościom swoje umiejętności. Kto wie, może wśród nich są przyszli kadrowicze, którzy już nigdy nie dopuszczą do kompromitującego remisu z Mołdawią?...

 

                Po uroczystym otwarciu Orlika gości zaproszono na scenę główną, gdzie wspólnie dokonali otwarcia Dni Brzezin.« Wróć