Ostatni dzwonek

2013.06.28

 

W piątek 28 czerwca w szkołach w całej Polsce zabrzmiał ostatni dzwonek i tym samym przyszedł czas na długo wyczekiwanie i zasłużone wakacje. Tegoroczny rok szkolny w XXV LO im. Stefana Żeromskiego zakończono bardziej uroczyście niż w innych placówkach. W miejskich obchodach tego szczególnego dnia brały udział delegacje młodzieży z całego miasta i oficjalni goście. Wśród nich znalazła się między innymi poseł Iwona Śledzińska- Katarasińska.

 

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, odpowiedzialny za zarządzanie oświatą w mieście. Podkreślił on, jak dużo unijnych funduszy udało się zdobyć na na poprawę warunków w łódzkich szkołach, m.in. w kwestii termomedernizacji budynków.

Prócz poseł Śledzińskiej-Katarasińskiej oraz wiceprezydenta Piątkowskiego w liceum przy ul. Podhalańskiej gościli również przedstawiciele wielu innych instytucji: poseł Małgorzata Niemczyk, radni Rady Miejskiej z Małgorzatą Bartosiak, przewodniczącą Komisji Edukacji, wicekurator oświaty Konrad Czyżyński oraz dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi Luiza Staszczak-Gąsiorek i dyrektor Wydziału Edukacji Beata Jachimczak.

 

Nie zabrakło także małych gości z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 130, którzy swoim muzyczno-tanecznym występem umilili wszystkim całą uroczystość.« Wróć