Partnerstwo, Solidarność, Różnorodność ? V Kongres Kobiet

2013.06.15

 

Dwa dni wypełnione emocjonującymi sesjami plenarnymi i panelami równoległymi, rozwijającymi warsztatami i wieloma atrakcjami Parku Kobiet – to wszystko czekało na uczestników V Kongresu Kobiet, który odbył się w dniach 14-15 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jednym z gości wydarzenia była poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska.

 

„Partnerstwo w życiu prywatnym? To współpraca, równa odpowiedzialność i równa wolność! Partnerstwo w życiu publicznym? To równe traktowanierówne możliwości kariery i szanse na dobre życie!” – takie zdanie przyświecało organizatorkom tegorocznego Kongresu, przebiegającego pod hasłem „Partnerstwo, Solidarność, Różnorodność”.

           

Wśród uczestniczek licznym paneli dyskusyjnych była także poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska, która wzięła udział w spotkaniu pt. „Zajrzyjcie do szafy! O tożsamości płciowej, solidarności i związkach partnerskich”. Dyskusja poświęcona była pamięci Anny Laszuk – zmarłej w 2012 roku dziennikarki i publicystki związanej z radiem TOK FM, feministki i aktywistki ruchu LGBT. Łódzka parlamentarzystka debatowała m.in. z Agnieszką Łuczak, Marta Konarzewską, Ewą Wanat i Marzeną Chińcz.« Wróć