Przełamują bariery ? dostali nagrody

2014.09.24

Niepełnosprawny nie jest gorszym pracownikiem – każdego dnia udowadniają to zarówno pracownicy, jak i pracodawcy firm nagrodzonych w plebiscycie Lodołamacze.  Regionalna, łódzka gala Konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie odbyła się w miniony czwartek 18 września w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym.

 

Lodołamacze to ludzie, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.

 

Konkurs Lodołamacze organizowany jest od 2006 r.  Tegoroczna IX edycja, podobnie jak w latach ubiegłych, składa się z dwóch etapów: regionalnego i centralnego. W pierwszym etapie niezależne Kapituły (członkiem łódzkiej jest od kilku lat poseł Iwona Śledzińska – Katarasińska, na gali reprezentowana przez dyrektor Biura Poselskiego Wandę Kowalską) na podstawie nadesłanych materiałów, dokonująanalizy iwyłaniająfinalistów regionalnych. Zwycięzcy I Etapu automatycznie przechodzą do Centralnego Etapu Konkursu, w którym Kapituła wyłania ogólnopolskich laureatów Lodołamaczy 2014.

 

Podczas łódzkiej gali poznaliśmy laureatów w trzech konkursowych kategoriach. W pierwszej z nich – Zatrudnienie Chronione – na najwyższym stopniu podium stanęła firma TEXPOL Zakład Pracy Chronionej sp. z o. o. Drugą nagrodę otrzymał INWEMER SYSTEM sp. z o.o., a trzecią ATOS sp. z o. o. Wyróżniono ponadto Spółdzielnię Inwalidów Zakład Elementów Indukcyjnych SIZEI.

 

W kategorii Otwarty Rynek Pracy Kapituła postanowiła przyznać pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacza firmie REHAB ENTERPRISES LIMITED Sp. z o . o.  Srebrny medal przypadł firmie PHU Serwis RTV, a brązowy krążek trafił do Ośrodka Rehabilitacji i Hipoterapii FORTUNA Janina Bogdańska.

 

Wśród Instytucji z pierwszej nagrody cieszyć się może łódzki oddział Polskiego Związku Niewidomych. Drugim miejscem nagrodzono Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki, a na miejscu trzecim znalazł się Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi.

 

Kapituła przyznała także dwie nagrody honorowe. Super Lodołamacza otrzymała Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, natomiast Lodołamacz Specjalny trafił do rąk Władysława Skwarki, dyrektora Łódzkiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Ambasadorem Konkursu w województwie łódzkim jest znana wokalistka Monika Kuszyńska. Ogólnopolski Finał Lodołamaczy odbędzie się w Warszawie w Zamku Królewskim 8 października.


« Wróć