XI Ogólnopolski konkurs filozoficzno-oratorski - Na ścieżkach życia, Tischnerowskie drogowskazy

2017.11.17

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poseł Iwona Śledzińska - Katarasińska po raz kolejny odwiedziła XXIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi im. ks. prof. Józefa Tischnera. XI Ogólnopolski konkurs filozoficzno-oratorski - Na ścieżkach życia, Tischnerowskie drogowskazy - to ważne wydarzenie zarówno dla nauczycieli, uczniów jak i silnego środowiska “szkół tischnerowskich” w całej Polsce.
 
Tegoroczni finaliści bardzo dojrzałe interpretowali założenia “Etyki solidarności” księdza Profesora, bo takie było hasło tegorocznego konkursu. Gratulacje należą się całej jedenastce uczestników prezentacji.
 
Wśród gości nie zabrakło jak zwykle brata profesora, p.Kazimierza Tischnera, przedstawicieli urzędu miasta, rady i urzędu województwa. Szkoda, że nie wszystkie środowiska dopisały, bo i sejmowi się co nieco dostało od,  po góralsku bezpośredniego,  p. Kazimierza, a kultury debaty można się było od tych młodych oratorów nauczyć. 
 
Na pochwałę zasługuje również sama szkoła, która w 100% stanęła na wysokości zadania i bardzo profesjonalnie przygotowała piątkowe wydarzenie. 
 

« Wróć