Z dziennikarzami o listach

2015.08.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W poniedziałek 10 sierpnia poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska spotkała się w swoim biurze poselskim z przedstawicielami mediów. Parlamentarzystka poinformowała dziennikarzy o zamiarze ubiegania się po raz kolejny o mandat posła w październikowych wyborach do Sejmu, odpowiadając tym samym pozytywnie na propozycję Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej.

 

 

Premier Ewa Kopacz podczas Zarządu Krajowego przedstawiła autorską koncepcję modyfikacji list wyborczych Platformy Obywatelskiej w całym kraju, w tym także w Łodzi. - Postawiono na lepsze wyeksponowanie ekspertów oraz polityków będących dotychczas na drugim planie. W mojej opinii nowe listy zyskały na wartości – oceniła parlamentarzystka. Przyznała jednocześnie, że nie ma żadnego powodu, żeby w tej nowej koncepcji przeszkadzać, a modyfikacja list obliczona jest na wyborczy sukces Platformy Obywatelskiej.

Duży wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji przez poseł Śledzińską-Katarasińską miały także liczne głosy płynące ze strony przedstawicieli środowisk kultury, którzy krytycznie odnieśli się do zeszłotygodniowych zapowiedzi parlamentarzystki o rezygnacji ze startu w wyborach. – Uważam, że kultura jest bardzo ważną dziedziną, od lat patronuję temu, co się w niej dzieje. Im więcej osób się nią zajmuje, tym lepiej dla formacji politycznej – stwierdziła przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Iwona Śledzińska-Katarasińska przedstawiła dziennikarzom kilka zagadnień, na których chciałaby się skupić w nowej kadencji Sejmu. Jednym z nich jest pozytywne sfinalizowanie projektu Narodowego Centrum Kultury Filmowej w EC1, za którego powodzenie posłanka czuje się szczególnie odpowiedzialna. Poza tym łódzka parlamentarzystka chciałaby zająć się sprawą finansowania mediów publicznych, a także kontynuować prace w Komisji Polityki Senioralnej.

- Zarząd Krajowy podjął stosowne decyzje. Nie ma już czasu na dyskusje czy dywagacje, trzeba wziąć się do pracy, a potem odwołać się do zaufania wyborców – podsumowała Iwona Śledzińska-Katarasińska.

 « Wróć