"Złote Pióro" już po raz 19!

2017.09.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już po raz dziewiętnasty, Poseł Iwona Śledzińska- Katarasińska zorganizowała Piknik Artystyczny, na którym wręczyła ufundowaną przez siebie nagrodę „Złotego Pióra” im. Jerzego Katarasińskiego dla najlepszego młodego dziennikarza sezonu 2016/2017 zajmującego się tematyką kultury w regionie łódzkim.

 

Tegoroczna edycja wydarzenia miała miejsce 10 września w przepięknych, pełnych historii i wspomnień murach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Miejsca z wielką tradycją, niesamowitymi eksponatami i efektowanie odrestaurowanym skansenem, które z pewnością są idealne do spędzenia niedzielnego popołudnia.

 

W tym roku Kapituła jednogłośnie wybrała laureata sezonu artystycznego 2016/2017. Został nim Błażej Filanowski z "Kroniki miasta Łodzi", który swoim talentem, zapałem i lekki piórem podbił serca członków jury oraz Poseł Iwony Śledzińskiej Katarasińskiej.W swoich publikacjach krytyk nie stroni od ukazania nici powiązań jakie zachodzą pomiędzy rozwojem współczesnego społeczeństwa a dostrzegalnymi, estetycznymi zmianami w sztuce.

 

Mamy nadzieję, że otrzymane wyróżnienie przyczyni się do powstania kolejnych wyjątkowych tekstów oraz wpłynie pozytywnie na dalszą karierę laureata.

 

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli środowisk artystycznych, nauczycieli akademickich, polityków a także mediów. Wszyscy zachwyceni byli ideą wydarzenia jak również jego organizacją. Takie spotkania są nie tylko przyjemne, ale owocują nawiązywaniem nowych i umacnianiem już istniejących przyjaźni ponad środowiskowych. Piknik artystycznyto dobra okazja by poruszyć temat o sensie i przyszłości takiej nagrody jak „Złote Pióro”, w końcu to już ostatnia nastoletnia edycja!

 « Wróć