Poświęcenie za 80 tys. zł

Pani Joanna Kopcińska, niegdyś radna PO, a dziś najzagorzalszy jej przeciwnik, obwiesiła miasto billboardami informującymi, że we wtorki chce porozmawiać z mieszkańcami o Łodzi. Zważywszy na deklarację, że jest to jej prywatna inicjatywa opłacana z prywatnej kieszeni, można tylko pozazdrościć skali poświęcenia. ... Więcej »

2014.07.07


Malkontentom do sztambucha

Kto chce i lubi może sobie narzekać do woli. Ja też widzę dziury w jezdniach, brak pracy dla młodych, kolejki do lekarza, niskie zarobki, biedne dzieci? Widzę i ? jeśli tylko mogę ? staram się te wszystkie symboliczne ?dziury? załatać. Ale nie narzekam, bo nikt mi nie odbierze poczucia radości i satysfakcji z faktu, iż żyjemy w wolnej, bezpiecznej, piękniejącej i równającej do normalności demokratycznych standardów Polsce. Więcej »

2014.06.02


Pożyczka ?Prawa i Sprawiedliwości?

Wbrew pozorom nie będzie o pożyczkach Prezesa PiS, który na formularzu oświadczenia majątkowego nie doczytał się bardzo klarownej instrukcji, iż wykonując zobowiązania finansowe należy wpisać, od kogo się pożycza, na jaki cel ... Więcej »

2014.05.21


Tak to przyzwoitość

Za nami trzy dni, podczas których mogliśmy więcej czasu i myśli poświęcić tym, którzy odeszli, niż zgiełkowi doczesności. Niedzielny dzień żałoby narodowej i pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego z całą mocą ujawnił cały bezsens dzisiejszych przepychanek, wymysłów, pomówień i spekulacji ? kto kogo, kto z kim, komu za co. Więcej »

2013.12.04


Teatr Wielki naprawdę wielki

Sobotnia premiera ?Anny Boleny? Donizettiego przypomniała mi najlepsze czasy łódzkiej sceny operowej. Dla mnie był to tryumf dwóch pań: Janiny Niesobskiej ? reżyserki ... Więcej »

2013.04.08


Wesołych Świąt!

Dzień Dobrych Wiadomości trwa. Przynajmniej w Łodzi. Rada Miasta przyjęła strategięrozwoju kultury, francuski miesięcznik ?Marie Claire? Więcej »

2013.03.29


Pamiętajmy o przysłowiach

Podziwiam poprawność polityczną większości polityków. Także moich kolegów. Każdy stara się ochraniać prof.Glińskiego Więcej »

2013.03.08


Ja kołtun doskonały!

Janusz Palikot całkowicie się pogubił. Najpierw "pograł" sobie publicznie dwiema posłankami, detronizując Wandę Nowicką i intronizując, licząc na skandal, Annę Grodzką. Więcej »

2013.02.08


"Dwója z PR"

Słynący z elegancji i filozoficznych manier przewodniczący pewnej partii noszącej jego imię i nazwisko nazywa Marszałek Sejmu i Premiera "sitwą", Więcej »

2013.02.06


Prosto z Sejmu

Czwartkowa promocja Łodzi i Roku Tuwima w Sejmie prawie się udała. W każdym razie wszyscy robili co mogli by na siebie zwrócić uwagę choć niektórzy za bardzo, a inni za mało. Więcej »

2013.01.25


Dalej » Strona 1 z 2