"Serial w Łodzi, Łódź w serialu"

2013.03.13

"Serial w Łodzi, Łódź w serialu", to nic innego jak przedsięwzięcie realizowane w Łodzi przez grupę młodych filmowców. Studenci kierunków artystycznych, przy pomocy dofinansowania Unii Europejskiej ramach programu "Młodzież w działaniu" maja zamiar stworzyć dziesięciominutowe odcinki serialu, który będzie można oglądać w Internecie.

 

Projekt realizowany będzie w połowie roku, a oficjalny pokaz planowany jest na koniec sierpnia . Młodzież chce odświeżyć wizerunek zaniedbanego szarego miasta, a także udowodnić, że Łódź tętni życiem. Jak tłumaczy Magdalena Bryk -współzałożycielka fundacji The Strawberry, która przygotowuje serial - Dla osób, które nie mają  na co dzień styczności z tym miastem, jest to relikt, kojarzony ze swoją burzliwą, międzywojenną przeszłością. Jednak dla nas, młodych filmowców, Łódź stała się źródłem inspiracji do twórczych działań.

 

Przebieg prac nad serialem można śledzić na facebookowej stronie projektu. Pomysłodawcy liczą też na finansowe wsparcie fanów projektu, poprzez portal Wspieramy Kulturę. Jak zapewniają, produkcję już merytorycznie wspiera Łódź Film Comission.

 

Źródło: Gazeta Regionalna Dziennik Łódzki


« Wróć