Opinie i wypowiedzi


2011.10.20 W Sejmie chwilowy "przestój"

W Sejmie chwilowy ?przestój?. Kluby i komisje zamykają kadencję, archiwizują dokumenty (bo w Sejmie nic nie ginie), porządkują biurka dla przyszłych przewodniczących, nowi co bardziej atrakcyjni dla mediów posłowie krążą od studia do studia, a ?starzy? od nowa wypełniają pliki kwestionariuszy, bo przecież każda nowa kadencja to nowy początek.

Więcej »

2011.09.06 Konwencja Młodych Demokratów w Łodzi

Na niedzielną konwencję Młodych Demokratów zjechano się z całej Polski. A i ? chciałoby się powiedzieć ? z całego rządu. Na godzinę, wracając z Litwy, przybył Premier Donald Tusk. Poza dwoma rodzimymi ministrami byli także Katarzyna Hal, Barbara Kudrycka, Michał Boni i Sławomir Nowak ? dziś minister w kancelarii Prezydenta a kiedyś pierwszy szef MD.

Więcej »

2011.08.24 Zmarła Maria Kornatowska

Zmarła Maria Kornatowska. Zaskoczyła mnie ta wiadomość. Ale Maria taka była ? nie obnosiła się ze swoimi kłopotami i problemami. Nigdy nie opowiadała o swoim zdrowiu. Kipiała pozytywną energią.

Więcej »

2011.07.19 Narożnik Newsweeka w Polsat News

Bardzo lubię brać udział w coniedzielnych porannych debatach Polsatu News prowadzonych wspólnie z tygodnikiem Newsweek pod nazwą Narożnik Newsweeka.

Więcej »

2011.07.08 Szanowny Wyborco - tym razem "dzwonię" ja

Środowiska, które przygotowały i przyniosły do Sejmu tzw obywatelski projekt ustawy całkowicie zabraniający aborcji namawiały swoich zwolenników do akcji "zadzwoń do posła". Chodziło o to, by zmusić adresatów telefonów do poparcia ustawy. Przyznaję - do mnie nikt nie zadzwonił, ale śląc tysiące apeli w zamian unieruchomiono mi skrzynkę e-mailową, co sparaliżowało pracę biura poselskiego.

Więcej »

2011.06.06 Polska w Nowym Jorku

W powszechnym obiegu na hasło "Ameryka" pada w Polsce odzew "wizy". Szczęśliwie waga tego skojarzenia nieco maleje - po pierwsze są jakieś szanse, że dołączymy do wyjeżdżających do USA bez wiz, po drugie - niedawna wizyta prezydenta Baracka Obamy ujawniła parę ważniejszych punktu widzenia interesów naszego państwa tematów.

Więcej »

2011.06.03 Wytrwałość popłaca

Od ładnych kilku lat, trzecią kadencję z rzędu, powątpiewam w sens istnienia opłaty radiowo-telewizyjnej. Z prostego powodu - niby ma służyć realizacji tzw. misji w radiu i telewizji publicznych, ale czemu służy nie do końca wiadomo, bo zgodnie z ustawą misją jest samo istnienie i funkcjonowanie obu tych instytucji.

Więcej »

2011.06.02 O cenach książek na dyplomatycznym śniadaniu

Mniej więcej dwa tygodnie temu ambasador Francji J.E. Francois Barry Delongchamps zaprosił do swojej rezydencji kilkoro polskich parlamentarzystów na nietypowe śniadanie. Nietypowe, bo poza croissantami i kawą serwowano czysto polską jajecznicę, i - co najważniejsze - nie o jedzenie chodziło lecz o dyskusję.

Więcej »

2011.03.07 Teatr - to znaczy?

Rozpoczęła się XVII edycja Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Podczas niedzielnego spektaklu ?Naszej klasy? Tadeusza Słobodzianka w wykonaniu warszawskiego Teatru na Woli sala i foyer budynku przy ul. Legionów dosłownie ?pękały w szwach?. Tłum młodzieży do ostatniej chwili oblegał kasę licząc na wejściówki a szczęśliwi posiadacze takowych ciągle mieli nadzieję, że grypa dokona spustoszenia wśród legalnych posiadaczy biletów i znajdzie się jakieś miejsce siedzące.

Więcej »

2011.01.25 Kto z Łodzi pochodzi...

W miniony piątek byliśmy świadkami niewyobrażalnego wydarzenia. Łódzka posłanka, p. prof. Zdzisława Janowska zwołała konferencję prasową, by oznajmić wszem i wobec, że Łódź nie może liczyć na dofinansowanie budowy specjalnej Strefy Sztuki w okolicach Dworca Fabrycznego, ponieważ konkurs na projekt architektoniczny tej tzw. rury obarczony był zasadniczą wadą prawną.

Więcej »

Dalej » Strona 1 z 2