Konwencja Młodych Demokratów w Łodzi

2011.09.06

Na niedzielną konwencję Młodych Demokratów zjechano się z całej Polski. A i – chciałoby się powiedzieć – z całego rządu. Na godzinę, wracając z Litwy, przybył Premier Donald Tusk. Poza dwoma rodzimymi ministrami byli także Katarzyna Hal, Barbara Kudrycka, Michał Boni i Sławomir Nowak – dziś minister w kancelarii Prezydenta a kiedyś pierwszy szef MD.

 

Było ciasno (tłum kłębił się przed wejściem), radośnie, momentami nostalgicznie ale co najważniejsze – konkretnie i mądrze. Oto bowiem spotkały się w pół drogi rekomendacje z raportu M. Boniego – Młodzi 2011, dokonania i zamiary ministrów edukacji oraz szkolnictwa wyższego z 20-punktowym programem opracowanym samodzielnie przez Młodych Demokratów wskazującym na pakiet najpilniejszych spraw do załatwienia. Większość tych postulatów potwierdził Premier. Ustabilizowanie sytuacji zawodowej młodych, ułatwienia kredytowe dla startujących w dorosłe życie, stypendia od I roku studiów to tylko niektóre czysto materialne ułatwienia z jakimi przyszły rząd – mam nadzieję, że pod tym samym kierownictwem – chce się zmierzyć w przyszłej kadencji.

 

Przesłanie Donalda Tuska było jasne i proste – idźcie na wybory i głosujcie, bo trudno o waszej przyszłości decydować bez Was.


« Wróć