Referendum, deficyt, Schettino ? ?Babilon? w TVN24

2013.07.20

 

Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska była jednym z gości programu „Babilon”, nadawanego na żywo w sobotnie popołudnie 20 lipca na antenie TVN24.

 

Obok łódzkiej parlamentarzystki w dyskusji wzięły udział: Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości, prof. Agata Bielik-Robson – filozof, a także dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska – antropolog. Program poprowadził Piotr Marciniak.

 

Zaproszone do studia panie rozmawiały o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia. Na początku odniosły się do historii 24-letniej Norweżki, która została skazana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na 18 miesięcy więzienia po tym, jak zgłosiła na policji w Dubaju, że została zgwałcona. Sąd oskarżył ją o „uprawianie seksu pozamałżeńskiego”, picie alkoholu oraz składanie fałszywych zeznań.

Kolejnym tematem była okładka najnowszego numeru amerykańskiego dwutygodnika „Rolling Stone Magazine”. Przeważnie widnieją na niej twarze gwiazd show-biznesu. Tym razem jednak „bohaterem” sierpniowego numeru został Dżochar Carnajew, którego oskarżono o przeprowadzenie zamachu bombowego w Bostonie. Decyzja wydawcy czasopisma wywołała burzę wśród internautów. Goście Piotra Marciniaka skomentowali także początek procesu Francesco Schettino, kapitana statku pasażerskiego Costa Concordia, który zatonął w styczniu ubiegłego roku u wybrzeży Morza Śródziemnego.

Panie rozmawiały również o sprawach krajowych: zapowiadanym w Warszawie referendum ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, możliwości zorganizowania debaty Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem, zakazie uboju rytualnego oraz o konieczności nowelizacji budżetu i wzroście deficytu. W tym ostatnim temacie ekspertem „Babilonu” była prof. Elżbieta Mączyńska, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.


« Wróć